اعمال محدودیت زمانی استفاده از تیک تاک برای کودکان و نوجوانان

خلاصه مقاله:در اروپا هم بایشید نیاز به فیلتر شکن دارید

دسته‌بندی: اخرین اخبار شیائومیتوسط در 20ام اسفند, 1401 منتشر شد0,1 min read

تیک تاک( TikTok) یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در دنیا است که در آن می توان ویدیوهای کوتاه منتشر کرد. این شبکه اجتماعی به تازگی اعلام کرده است که محدودیت زمانی استفاده از تیک تاک برای کودکان و نوجوانان را اعمال کرده است. این عمل یکی از تهاجمی ترین اقداماتی است که توسط غول فناوری چینی در جهت تلاش برای کاهش انتقادات در مورد جستجوی بی پایان نوجوانان در فید این پلتفرم صورت گرفته است.

هنگامی که محدودیت زمانی 60 دقیقه ای استفاده از تیک تاک به پایان رسید، از کاربر رمز عبوری خواسته می شود. در واقع کاربران بالای 18 سال با کمک این کد عبور می توانند به پیمایش خود در بین ویدیوهای رسانه اجتماعی تیک تاک ادامه دهند. این اقدام باعث می شود که کودکان و نوجوانان نتوانند مدت زمان زیادی از روز را صرف تماشای ویدیوهای منتشر شده در Tiktok و جستجو در فید آن کنند. در کل این قانون منجر به افزایش رفاه دیجیتالی کاربران جوان خواهد شد.

این توسعه در حالی صورت می گیرد که TikTok و سایر پلتفرم های اجتماعی در مورد استفاده طولانی مدت کاربران از چنین شبکه های اجتماعی تحقیق می کنند. البته جامعه هدف این رسانه ها در این تحقیق بیشتر کاربران جوان است. علاوه بر این، شرکت مادر تیک تاک نیز به دلیل روابط این شرکت در چین با فشار دولت ایالات متحده آمریکا و سایر کشورها مواجه است. این کشورها نگران افشای اطلاعات شخصی کاربران توسط این شرکت هستند. در ادامه این مطلب از فروشگاه اینترنتی می لندز درباره این محدودیت زمانی برای کاربران زیر 18 سال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

قوانین جدید مربوط به محدودیت زمانی استفاده از تیک تاک

بر طبق اظهارات کورمک کینان، رئیس بخش اعتماد و ایمنی تیک تاک، این شرکت در رابطه با این قانون با محققان و کارشناسان آزمایشگاه سلامت دیجیتال بیمارستان کودکان بوستن مشورت کرده است. البته هیچ گزارشات علمی تاکنون در مورد اینکه چند ساعت کار با رسانه های اجتماعی و تلفن های همراه هوشمند برای کاربران زیر 18 سال خطرناک است، منتشر نشده است. همچنین هیچ آزمایشی به طور گسترده درباره تاثیر مدت زمان استفاده از شبکه های اجتماعی روی کودکان و نوجوانان صورت نگرفته است. اما به طور کلی کارشناسان تیک تاک و محققان حوزه سلامت دیجیتال به این نتیجه رسیده اند که نوجوانان در هنگام کاوش مستقل در دنیای دیجیتال و آنلاین به حمایت بیشتری نیاز دارند.

بنابراین ویژگی محدودیت زمانی یک ساعته برای مشاهده ویدیوهای تیک تاک به طور پیش فرض در این اپلیکیشن فعال شده است. اما شما کاربران می توانید این قابلیت جدید را از تنظیمات برنامه غیرفعال کنید. با این حال، اعمال خودکار محدودیت زمانی استفاده از تیک تاک برای کودکان و نوجوانان اقدام خوبی از سوی این شرکت است.

کمپانی TikTok همچنین قابلیت Family Pairing را نیز به تازگی به‌روز‌رسانی کرده است. این ویژگی به والدین یا قیم کودک و نوجوان اجازه می دهد که حساب کاربری تیک تاک خود و کاربر زیر 18 سال را به آن پیوند داده و کنترل های لازم را اعمال کنند. والدین همچنین می توانند ویدیوهای حاوی کلمات یا هشتگ های خاص را فیلتر سازند. تعیین محدودیت زمانی سفارشی برای فعالیت کاربران در این رسانه اجتماعی و تنظیم برنامه زمانی سفارشی بی صدا کردن اعلان های TikTok نیز از دیگر قابلیت های این پلتفرم است.

اگر علاقه مند به آگاهی از آخرین اخبار و دانستنی های شیائومی هستید، به وبلاگ می لندز مراجعه کنید. ما گنجینه ای از اطلاعات را در این وبلاگ گرد آورده ایم.

قابلیت محدودیت زمانی استفاده از تیک تاک برای کودکان و نوجوانان

آخرین مقاله ها

آخرین مقاله ها

نظر شما برای ما با ارزشه