حالت Transparency چیست و چگونه در هدفون عمل می کند؟

خلاصه مقاله:حالت Transparency شفاف اجازه شنیدن صدای محیط اطراف را می دهند.این بدین معنی است که شما می توانید به صورت همزمان این صداها را با موزیک مورد علاقه خود بشنویدبا حالت Transparency در هدفون ها می توانید علاوه بر شنیدن موسیقی مورد علاقه خود با محیط اطراف نیز تعامل داشته باشید.

دسته‌بندی: دانستنی های شیائومیتوسط در 20ام اردیبهشت, 1401 منتشر شد0,1 min read

اکثر ایربادهای جدید دارای ویژگی به نام شفاف یا Transparency mode هستند. این ویژگی اجازه می دهد که در هنگام استفاده از هدفون خود صداهای محیط را بیشتر بشنوید. در نگاه اول شاید این قابلیت احمقانه به نظر برسد، اما دلایل زیادی برای مفید بودن آن نیز وجود دارد. در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی را درباره اینکه حالت Transparency چیست و چگونه عمل می کند، در اختیار شما قرار دهیم، پس با ما همراه باشید.

حالت Transparency چیست؟

حالت Transparency شفاف اجازه شنیدن صدای محیط اطراف را می دهند.این بدین معنی است که شما می توانید به صورت همزمان این صداها را با موزیک مورد علاقه خود بشنوید.

این فناوری آگاهی شما را نسبت به موقعیت اطرافتان بیشتر می سازد. موقعیتی را در نظر بگیرید که شما در خانه تنها هستید و می خواهید صدای زنگ تلفن را بشنوید. همچنین این قابلیت برای افرادی که در هنگام تردد در سطح شهر یا در زمان ورزش از هندزفری استفاده می کنند، مفید است.

حالت Transparency از فناوری مشابه حذف نویز فعال یا ANC استفاده می کند. هدفون های دارای ANC از میکروفون برای دریافت و پردازش نویزهای مزاحم اطراف کاربر بهره می برند. سپس هدفون ها برای کاهش یا از بین بردن این نویزها بر اساس فرکانس و دامنه عمل می نمایند. این هدفون ها معمولا با ساختاری منطبق بر مجرای گوش عرضه شده و به نحو احسن در داخل گوش قرار می گیرند. در نتیجه، این سبک طراحی درصد بالایی از صدای محیط بیرون را مسدود می سازد و زمانی که کاربر قابلیت ANC را غیرفعال کند، نویز بیشتر می شنود.

سری های سیلیکونی گوشی های هندزفری نیز در خنثی کردن نویز بسیار موثر هستند. بنابراین حتی در صورت خاموش بودن ANC نیز شنیدن صدای محیط اطراف همچنان دشوار است. در این لحظه است که Transparency mode بکار می آید.

حالت Transparency چیست

حالت Transparency چگونه عمل می کند؟

با فعال کردن حالت شفاف در هدفون و هندزفری ها صدای بیرونی به صورت همزمان داخل گوشی با موسیقی یا پادکست مورد علاقه شما پخش می شود. در واقع فردی که این نوع هدست ها را در گوش دارد، می تواند علاوه بر شنیدن صدای دیگران روی موسیقی خود نیز تمرکز کند. بنابراین این شخص قادر است که با محیط اطراف نیز تعامل داشته باشد.

هنگامی که هر دو هندزفری را در گوش قرار می دهید، فعال کردن حالت Transparency نیز برای عملکرد بهتر موثر است. در این حالت کاربر همچنان می تواند از شنیدن موزیک به صورت عمیق و غنی لذت ببرد.کمپانی شیائومی کی از تولید کننده های این مدل هندزفری می باشد.

آخرین مقاله ها

آخرین مقاله ها

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه