ربات انسان نمای شیائومی CYBER ONE

خلاصه مقاله:ربات انسان نمای شیائومی CYBER ONE می تواند 45 احساس مختلف را بر اساس لحن گفتار افراد تشخیص دهد.حتما بخوانید

دسته‌بندی: اخرین اخبار شیائومیتوسط در 5ام دی, 1401 منتشر شد0,2 min read

غول فناوری چینی شیائومی در آگوست گذشته ویدیویی از اولین ربات انسان نمای خود به نام CyberOne بعد از ربات هوشمند CYBER DOG منتشر کرده است. در این فیلم مشاهده می کنید که ربات انسان نمای شیائومی سایبر وان توانایی نواختن ساز درام را مانند یک نوازنده حرفه ای دارد. فعالیت ها و ابداعات این شرکت باعث شده است که شیائومی جزء نوآورترین شرکت ها در سال 2022 قرار گیرد.

اگرچه ربات شیائومی سایبر وان واقعا سرگرم کننده و تحسین برانگیز است، اما این دستگاه در حال حاضر در مراحل اولیه توسعه است. تاریخ عرضه تجاری این محصول هنوز اعلام نشده است. با این حال، قیمت فروش تخمینی این گجت بین 600 تا 700 یوان چین ( تقریبا معادل 89 تا 100 یورو) مشخص شده است. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی می لندز با این پدیده نوظهور بیشتر آشنا خواهید شد.

با ربات انسان نمای شیائومی سایبر وان بیشتر آشنا شوید!

همانطور که بیان شد، این ربات انسان نما از کمپانی شیائومی برای اولین بار در آگوست سال 2022 به دنیای فناوری معرفی گردید. البته طرفداران تکنولوژی قبلا در تصاویر منتشر شده از این ربات با برخی از قابلیت های آن آشنا شده بودند. مطمئنا این گجت هوشمند می تواند به انسان ها در انجام کارهای سنگین در آینده کمک کند. با این وجود، این تنها یک گوشه از عملکردهای احتمالی CyberOne است.

به تازگی این شرکت چینی ویدیوی دیگری را به مخاطبان خود ارائه داده است. در این ویدیو می توانید ببینید که سایبر وان توانایی کار  با آلات موسیقی را دارد. این ربات به طور خاص می تواند مانند یک حرفه ای سازهای کوبه ای از جمله درام را بنوازد. البته سایبر وان هر روز در حال یادگیری مهارت های جدید است. مسلما همه ما برای روزی هیجان‌زده هستیم که ربات انسان نمای شیائومی سایبر وان به بخشی از زندگی آینده انسان ها تبدیل شود.

Xiaomi humanoid robot Tesla hero - ربات انسان نمای شیائومی CYBER ONE

نحوه فعالیت ربات انسان نمای شیائومی CyberOne چگونه است؟

برند شیائومی در کنفرانس مطبوعاتی ربات CyberOne را به همراه تلفن همراه هوشمند تاشو Mix Fold 2 و ساعت هوشمند جدید شیائومی خود معرفی کرد.به لطف این گجت های هوشمند، ربات انسان نمای مذکور توانایی حرکت مستقل، حمل اشیاء خاص و همچنین تشخیص احساسات انسانی یا حتی نواختن دارم را دارد. البته ناگفته نماند که جارورباتیک شیائومی هم بسیار پرفروش است و کاملا هوشمند می باشد و در زمینه رباتیک بسیار قوی عمل میکند.

cyber one xiaomi robot 4 - ربات انسان نمای شیائومی CYBER ONE

در ویدیوی منتشر شده در شبکه اجتماعی چینی Weibo مشاهده می کنید که سایبر وان می تواند چوب های درام را مانند یک نوازنده حرفه ای نگه دارد. در واقع این ربات به خوبی می تواند از این ساز استفاده نماید. البته سرعت این ربات در نواختن موسیقی قابل مقایسه با یک نوازنده حرفه ای نیست. با این وجود، این میزان سرعت و کارایی هم برای یک ربات انسان نما با الگوریتم های هوش مصنوعی واقعا قابل تحسین است.

ربات هوشمند CyberOne می تواند با سرعت 3.6 کیلومتر در ساعت راه برود یا اجسام را بگیرد. همچنین در کنفرانس خبری یاد شده، ربات انسان نمای شیائومی سایبر وان خود روی صحنه ظاهر شد و یک گل به رئیس شیائومی داد. موتورهای الکتریکی یکپارچه مورد استفاده در این گجت هوشمند حداکثر گشتاور در سطح معادل 300 نیوتن متر را برای به حرکت درآوردن پایه ها تولید می کنند.

همچنین کمپانی سازنده ادعا می کند که این ربات انسان‌نما می تواند 45 احساس مختلف را بر اساس لحن گفتار افراد تشخیص دهد. چهره رباتیک این محصول نیز حاوی یک پنل OLED منعطف است. به منظور جهت گیری فضایی و تشخیص صدا نیز در این دستگاه دوربین ها و میکروفون های یکپارچه ای تعبیه شده است. در ضمن سایبر وان به لطف 13 لولای متحرک خود ساختاری با امکان انحراف تا 21 درجه را ارائه می دهد.

آخرین مقاله ها

چگونه جارو رباتیک شیائومی را به شبکه‌ی وای‌فای خانگی متصل کنیم؟

6ام خرداد, 1402|

جارو رباتیک شیائومی یکی از بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌هایی است که با استفاده از تکنولوژی هوشمند، کارایی بالایی در جمع آوری گرد و غبار دارد. در این مطلب به شما نحوه‌ی اتصال جارو رباتیک شیائومی به شبکه‌ی وای‌فای خانگی را آموزش می‌دهیم.

آخرین مقاله ها

چگونه جارو رباتیک شیائومی را به شبکه‌ی وای‌فای خانگی متصل کنیم؟

6ام خرداد, 1402|

جارو رباتیک شیائومی یکی از بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌هایی است که با استفاده از تکنولوژی هوشمند، کارایی بالایی در جمع آوری گرد و غبار دارد. در این مطلب به شما نحوه‌ی اتصال جارو رباتیک شیائومی به شبکه‌ی وای‌فای خانگی را آموزش می‌دهیم.