عدم توسعه ChatGPT-5 توسط شرکت OpenAI

خلاصه مقاله:چرا Open AI روی چت جی بی تی 5 کار نمیکند؟

دسته‌بندی: اخرین اخبار شیائومیتوسط در 13ام اردیبهشت, 1402 منتشر شد0,2 min read

مدیرعامل شرکت OpenAI، سم آلتن، به تازگی تایید کرده است که این کمپانی در حال حاضر روی توسعه مدل زبانی GPT-5 کار نمی کند. آلتمن در طی یک رویداد مجازی برگزار شده در MIT به این موضوع پرداخت. او اظهار کرد که OpenAI امروزه روی ارتقاء و به‌روزرسانی مدل GPT-4 خود متمرکز است. همچنین او افزود که این شرکت در حال کار روی مسائل ایمنی مربوط به مدل مذکور است. آن ها در حدود 6 ماه قبل عدم توسعه ChatGPT-5 توسط شرکت OpenAI را پیش از انتشار عمومی آن در دستور کار خود قرار دادند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی می لندز هر آنچه درباره این خبر منتشر شده را مطرح خواهیم کرد. همچنین اگر می خواهید بدانید که آیا سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT حقیقت دارد یا خیر مقاله ای با همین عنوان را در وبلاگ می لندز مطالعه بفرمایید.

دلیل عدم توسعه ChatGPT-5 توسط شرکت OpenAI چیست؟

آلتمن همچنین در نامه ای سرگشاده نگرانی هایی را که توسط ایلان ماسک نیز مطرح شده بود، مورد بحث قرار داد. همچنین او خواستار توقف توسعه مدل های زبانی در مقیاس بزرگ شد. البته آلتمن خاطر نشان کرد که این نامه فاقد نکات و مشخصات ظریف فنی است. در واقع این بیانیه راهنمایی خاصی درباره اینکه توقف این چت بات در چه زمانی باید رخ دهد، ارائه نکرده است. در ضمن او ضمن تاکید بر اهمیت افزایش دقت ایمنی و جدی‌تر شدن قابلیت‌ها افزود که حرکت در مسیر پروژه‌های مختلف با رعایت احتیاط کامل امری حیاتی است.

در حالی که شرکت OpenAI قصد دارد که به شفافیت و صداقت کاری خود ادامه دهد، با این وجود هیچ اطلاعاتی را در مورد داده های آموزشی GPT-4 منتشر نکرده است. همچنین این کمپانی درباره معماری، ساخت و ساز یا سایر عملکردهای داخلی این مدل تاکنون صحبتی به میان نیاورده است. این تصمیمات بر اساس نگرانی های مربوط به چشم انداز رقابتی و پیامدهای ایمنی مدل های زبانی در مقیاس بزرگ مانند GPT-4 صورت گرفته است.

به طور کلی، بیانات آلتمن نشان می دهند که OpenAI رویکردی سنجیده برای توسعه مدل های زبانی در پیش گرفته است. در واقع عملکرد این شرکت روی رسیدگی به نگرانی های ایمنی چت بات ها در حین حرکت رو به جلو متمرکز شده است. در حالی که عدم توسعه ChatGPT-5 در دستور کار قرار گرفته، اما این شرکت متعهد به ارتقاء و به‌روزرسانی مدل های موجود خود برای بهبود عملکرد و ایمنی آن ها است.

chatgpt 5 paused safety 1681715585 - عدم توسعه ChatGPT-5 توسط شرکت OpenAI

آخرین مقاله ها

آیا ساعت‌های هوشمند شیائومی قابلیت مکالمه دارند؟

18ام خرداد, 1402|

ساعت هوشمند شیائومی یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند در بازار است. اما آیا می‌توان با این ساعت تماس گرفت و به عنوان یک تلفن همراه استفاده کرد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

چگونه جارو رباتیک شیائومی را به شبکه‌ی وای‌فای خانگی متصل کنیم؟

6ام خرداد, 1402|

جارو رباتیک شیائومی یکی از بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌هایی است که با استفاده از تکنولوژی هوشمند، کارایی بالایی در جمع آوری گرد و غبار دارد. در این مطلب به شما نحوه‌ی اتصال جارو رباتیک شیائومی به شبکه‌ی وای‌فای خانگی را آموزش می‌دهیم.

آخرین مقاله ها

آیا ساعت‌های هوشمند شیائومی قابلیت مکالمه دارند؟

18ام خرداد, 1402|

ساعت هوشمند شیائومی یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند در بازار است. اما آیا می‌توان با این ساعت تماس گرفت و به عنوان یک تلفن همراه استفاده کرد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.