همکاری شیائومی، اوپو و ویوو برای انتقال بهتر داده!!!

خلاصه مقاله:کاربران می توانند داده های خود را از تلفن های همراه هوشمند قدیمی به موبایل جدید متعلق به هر یک از این سه برند منتقل کنند.

دسته‌بندی: دانستنی های شیائومیتوسط در 18ام فروردین, 1402 منتشر شد0,1 min read

شرکت شیائومی از ابتدای فعالیت خود در زمینه های مختلف با کمپانی های متعددی همکاری کرده است. یکی از بهترین نمونه های فعالیت مشترک شرکت های بزرگ را می توان  همکاری BMW با شیائومی دانست. انتقال داده ها و اطلاعات به یک تلفن همراه هوشمند جدید نیز کاری خسته کننده محسوب می شود. در این شرایط شخص باید اطلاعات خود را از گوشی موبایل قدیمی به تلفن جدید منتقل کند. شرکت های مختلفی از جمله شیائومی، اوپو( Oppo) و ویوو( Vivo) ابزارهای داخلی متعدد را برای دستیابی به این هدف ارائه کرده اند. با این وجود، ابزارهای موجود تنها زمانی عملکرد خوب دارند که کاربران، گوشی های موبایل جدیدی از همان برند تلفن قبلی خود خریداری کنند. برای کاهش این مشکل، به تازگی شاهد همکاری شیائومی، اوپو و ویوو برای انتقال بهتر داده و ایجاد یک راه حل جدید هستیم.

همکاری شیائومی، اوپو و ویوو به چه منظور شکل گرفته است؟

کمپانی شیائومی، اوپو و ویوو بار دیگر دست به دست یکدیگر داده اند. این اتفاق دومین همکاری بزرگ شرکت های نامبرده شده پس از اتحاد روی پروژه انتقال نقطه به نقطه است.

به لطف توافق جدید صورت گرفته، کاربران می توانند داده های خود را از تلفن های همراه هوشمند قدیمی به موبایل جدید متعلق به هر یک از این سه برند منتقل کنند. پیش از این، کاربران تنها قادر به انتقال تصاویر و شماره تلفن مخاطبین بین دستگاه های ساخته شده از این برندها بودند. اما در حال حاضر، افراد می توانند برنامه های شخص ثالث و داده های آن ها را نیز انتقال دهند. بنابراین، امروزه این تجربه بدین صورت انجام می شود که انگار قصد ارسال داده بین گوشی های موبایل یک برند را داریم.

اکنون، ما مطمئن نیستیم که آیا این قابلیت به بازارهای جهانی راه پیدا خواهد کرد یا خیر. از آنجایی که انتقال نقطه به نقطه در کشورهای دیگری به جز چین در دسترس است، ویژگی بهبود یافته انتقال داده نیز احتمالا در آینده نزدیک در سایر نقاط جهان نیز ارائه می شود.

همچنین تقریبا همه برندها، از جمله سامسونگ( انحصاری چین) از زمان تشکیل اتحاد انتقال در سال 2019 به این پروژه همکاری پیوسته اند. بنابراین می توان انتظار داشت که سایر برندها نیز برای سیستم انتقال بهتر داده ها به این اتحاد افزوده شوند.

در سطح بین‌المللی، گوگل به کاربران خود اجازه می دهد که داده ها را بین برندهای مختلف منتقل کنند. اما این قابلیت کامل نیست. به طور مشابه، غول دنیای جستجوی اینترنتی قابلیت اشتراک گذاری از نزدیک را برای انتقال فایل های مختلف نیز ارائه می نماید.

دلیل همکاری شیائومی، اوپو و ویوو

آخرین مقاله ها

آخرین مقاله ها

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه