آیا اتهام سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT حقیقت دارد؟

خلاصه مقاله:پاسخ گوگل به اتهام CHATGpt و تقابل این دو غول بسیار جذاب است

دسته‌بندی: دانستنی های شیائومیتوسط در 23ام فروردین, 1402 منتشر شد0,2 min read

جنگ های هوش مصنوعی با تلاش شرکت ها برای واکنش به موفقیت چت بات ChatGPT OpenAI در اوج خود قرار دارد. گوگل به تازگی چت بات ربات هوش مصنوعی خود به نام بارد( Bard) را به عنوان یک رقیب سرسخت در این زمینه معرفی کرده است. با این وجود، شایعاتی مبنی بر سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT متعلق به OpenAI مایکروسافت مطرح شده است. در حال حاضر گوگل به این اتهامات پاسخ داده است که در ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی می لندز می توانید آن را مطالعه کنید.

سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT: حقیقت یا شایعه؟

اتهامات وارده به گوگل در این زمینه در گزارشی در The Information منتشر شد. این گزارش ادعا می کند که موفقیت های چت جی‌پی‌تی باعث کنار گذاشتن رقابت دو تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی در آلفابت( شرکت مادر گوگل) و همکاری آن‌ها با یکدیگر شده است. در این گزارش آمده است که مهندسان گروه هوش مصنوعی گوگل در کنار کارمندان DeepMind در پروژه ای مشترک به نام Gemini کار می کنند. لازم به ذکر است که دیپ مایند و آلفابت دو شرکت بسیار نزدیک به یکدیگر هستند. بر طبق اطلاعات منتشر شده این همکاری پس از تلاش اولیه گوگل برای رقابت با ربات چت OpenAI از طریق ربات هوش مصنوعی بارد شروع شد. البته در دنیای فناوری اعلام خبر توافق و همکاری شرکت ها به منظور بهبود عملکرد آن ها اتفاق تازه ای نیست. برای مثال اخیرا شیائومی، اوپو و ویوو برای انتقال بهتر داده همکاری خود را با یکدیگر آغاز کرده‌اند.

یکی از سخنگویان گوگل در گفتگو با The Verge این اتهامات را رد کرد. او در این مصاحبه اعلام کرد که بارد در مورد هیچ داده ای توسط ShareGPT یا ChatGPT آموزش ندیده است. گوگل همچنین در اطلاعیه ای دسترسی زودهنگام کاربران به Bard را نتیجه همکاری آزمایشی با هوش مصنوعی مولد اعلام کرد. بدین ترتیب کاربران در حال حاضر در ایالات متحده و بریتانیا می توانند به چت بات Bard زودتر از موعد مقرر دسترسی داشته باشند. همچنین برنامه هایی برای گسترش دستیابی به این برنامه در سایر کشورها و زبان های دیگر در حال انجام است.

Bard همانند رقبای خود یعنی ChatGPT OpenAI و چت بات بینگ مایکروسافت بر اساس یک مدل زبانی بزرگ( LLM) ساخته شده است. این مدل از نسخه بهینه شده LaMDA استفاده می کند. البته گوگل تایید کرده است که بارد در آینده با مدل های جدیدتر و توانمندتری به روز خواهد شد.

b25lY21zOmRmYmFmNDZmLWI1OWItNDM3Mi1hZTQ2LTdhOWM3ODM1NDdlYjpjNjQ4YTdhMy00MjI3LTRmMTctOWJhMy01MThjNTMwYWUxZjI - آیا اتهام سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT حقیقت دارد؟

کاربران چگونه می توانند روی توسعه چت بات Bard گوگل نقش داشته باشند؟

کاربران می توانند با پرسیدن سوال و اصلاح پاسخ های خود از طریق سوالات بعدی با این سیستم تعامل داشته باشند. این رویکرد تعاملی شرایط کشف قابلیت های بیشتر چت ربات هوش مصنوعی گوگل را برای کاربران فراهم می سازد. بدین ترتیب بازخوردهای ارزشمندی برای توسعه آینده این ربات اتخاذ خواهد شد.

علیرغم رد ادعای سرقت ادبی گوگل از چت بات ChatGPT، این شرکت همچنان به توسعه مستقل در این زمینه مشغول است. همچنین Google در تلاش شبانه روزی برای ارائه یک تجربه منحصربه‌فرد از چت ربات هوش مصنوعی به کاربران متعهد خود است. این شرکت موضعی قاطع در برابر این اتهامات دارد و به سرمایه گذاری روی تکامل فناوری هوش مصنوعی ادامه می دهد.

ما در وبلاگ می لندز به طور مداوم آخرین اخبار مرتبط به فناوری و گجت های هوشمند شیائومی را در اختیار شما قرار می دهیم. اگر تمایل به دسترسی به دنیایی از اطلاعات دارید، ما را دنبال کنید.

آخرین مقاله ها

آیا ساعت‌های هوشمند شیائومی قابلیت مکالمه دارند؟

18ام خرداد, 1402|

ساعت هوشمند شیائومی یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند در بازار است. اما آیا می‌توان با این ساعت تماس گرفت و به عنوان یک تلفن همراه استفاده کرد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

چگونه جارو رباتیک شیائومی را به شبکه‌ی وای‌فای خانگی متصل کنیم؟

6ام خرداد, 1402|

جارو رباتیک شیائومی یکی از بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌هایی است که با استفاده از تکنولوژی هوشمند، کارایی بالایی در جمع آوری گرد و غبار دارد. در این مطلب به شما نحوه‌ی اتصال جارو رباتیک شیائومی به شبکه‌ی وای‌فای خانگی را آموزش می‌دهیم.

آخرین مقاله ها

آیا ساعت‌های هوشمند شیائومی قابلیت مکالمه دارند؟

18ام خرداد, 1402|

ساعت هوشمند شیائومی یکی از پرفروش‌ترین ساعت‌های هوشمند در بازار است. اما آیا می‌توان با این ساعت تماس گرفت و به عنوان یک تلفن همراه استفاده کرد؟ در این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازیم.