چگونه از جارو رباتیک نگهداری کنیم؟

خلاصه مقاله:چگونه جارو رباتیک بهترین بازده و کمترین خرابی را داشته باشه؟ بهترین روش‌ها نگهداری و تمیز کردن انواع جارو رباتیک

جارو رباتیک کار سخت شما را انجام می‌دهد آن هم در حالی که شما در حال انجام کار دیگری هستین. این جاروها بسیار کار ما را راحت کرده‌اند اما حتی جارو‌های هوشمند نیز برای سالم ماندن نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. این ماشین‌های تمیزکننده باید عاری از زباله باشند.

در جارو رباتیک قطعات زیادی برای مراقبت وجود دارد. خوشبختانه، تعمیر و نگهداری آن‌ها آسان است و تنها چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید، یک روال خوب برای حفظ آن است. اکثر جارو‌های رباتیک دارای یک ابزار تمیزکننده هستند که بخشی از تیغه، قسمتی شانه و قسمتی برس است. در مورد نحوه تمیز کردن جارو رباتیک و تمام قسمت‌های مختلف آن، هر چند وقت یکبار و مواردی که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند را بررسی کنید.

Robotic sweeper maintenance

قبل از شروع

قبل از شروع، جارو رباتیک خود را خاموش کنید تا به طور تصادفی دکمه‌ها را فعال نکنید.

تمیز کردن جارو رباتیک

یکی از کارهایی که برای بهترین عملکرد و سالم نگهداشتن جارو رباتیک باید انجام دهید، تمیز کردن آن است. در ادامه به نحوه تمیز کردن جز به جز دستگاه جارو رباتیک می‌پردازیم.

مخزن زباله جارو رباتیک را تمیز کنید

سطل‌های زباله معمولاً در قسمت زیرین عقب یا در مرکز بالای دستگاه قرار دارند. مخزن زباله را رها کنید، آن را مستقیماً بیرون بکشید تا زباله از دهانه نریزد.

محتویات مخزن زباله را کاملا تخلیه کنید، حتی اگر پر نباشد. در صورتی که ظرفیت مخزن زباله تخلیه نشده باشد، میزان کارایی جارو رباتیک کمتر می‌شود و به مرور باعث بروز مشکلاتی برای جارو رباتیک شما خواهد شد. برای برخی از افراد مخصوصاً صاحبان حیوانات خانگی، تخلیه کردن مخزن زباله حتی در وسط چرخه جارو، می‌تواند مفید باشد زیرا مو به سرعت مخزن زباله را پر می‌کند.

برخی از مدل‌های جدیدتر دارای ویژگی تخلیه خودکار هستند که پس از اتصال جارو رباتیک به داکت، مخزن زباله را داخل سطل زباله خود داکت تخلیه می‌کند. اگرچه هنوز باید مخزن زباله داکت را خالی کنید، اما مخزن زباله خود جارو بین استفاده نیازی به تمیز کردن ندارد.

Clean the tank of the robotic vacuum cleaner

نحوه تمیز کردن فیلتر گرد و خاک در جارو رباتیکی

فیلترها به مخزن زباله متصل می‌شوند و ذرات ریز گرد و غبار را در حین مکیده شدن خاک به داخل سطل به دام می‌اندازند. جارو‌های رباتیک دارای فیلتر های 3 لایه یا بیشتر از آن است که از مواد مختلف ساخته شده‌اند. فیلتر‌ها یک جزء مهم است که باید به طور منظم، معمولاً یک بار در هفته یا بعد از هر بار استفاده، بسته به میزان استفاده و آلودگی جارو رباتیک باید تمیز شود.

مرحله 1: زباله‌ها و جارو دستی را از جای خود خارج کنید

فیلترهای روی مخزن زباله را بردارید و به آن‌ها ضربه محکمی بزنید تا زباله‌ها از جای خود خارج شوند. در مرحله بعد، از برس ابزار تمیز کردن جارو رباتیک خود یا یک برس با موهای نرم استفاده کنید تا ذرات اضافی را از بین ببرید. برای جلوگیری از ورود مجدد گرد و غبار به هوا، می‌توانید از جارو دستی نیز برای تمیز کردن فیلترها پس از برداشتن استفاده کنید.

مرحله 2: فیلترها را تعویض کنید

اکثر فیلترهای جارو رباتیک از کاغذ تولید شدند و هرگز نباید در معرض آب قرار گیرند. در صورت خیس شدن باید فورا تعویض شوند. علاوه بر این، سازندگان توصیه می‌کنند که فیلترها را هر 2 ماه یک بار تعویض کنید. برخی از فیلترها قابل شستشو هستند، که معمولاً پلاستیکی یا فوم هستند و قبل از نصب مجدد باید کاملاً خشک شوند. دستورالعمل‌های سازنده را بررسی کنید تا بفهمید فیلتر جارو شما قابل شستشو است یا خیر.

خرید انواع فیلتر جارو رباتیک شیائومی با بهترین قیمت

Clean the tank of the robotic vacuum cleaner

نحوه تمیز کردن برس‌های غلتکی جارو

برس‌های غلتکی، کثیفی روی زمین را جمع می‌کنند و مکش را به داخل مخزن زباله جارو تسهیل می‌کنند. مو، ریسمان و سایر زباله‌های پیچیده شده در اطراف برس غلتکی از این امر جلوگیری می‌کند، بنابراین باید پس از هر چند بار استفاده، برس غلتکی را تمیز کنید به خصوص در خانه‌هایی که حیوانات خانگی یا ساکنانی با موهای بلند دارند.

آنچه شما نیاز دارید:

1. قیچی

2. جارو دستی (اختیاری)

3. پارچه

مرحله 1: برس غلتکی را تمیز کنید

برای تمیز کردن برس اصلی، با استفاده از تمیز کننده خود جارو رباتیک، تمام موها و کثیفی‌های برس را تمیز کنید.

مرحله 2: فضای داخلی را پاک کنید

اگر برس غلتکی شما کثیف به نظر می‌رسد، حفره و محافظ برس را قبل از اینکه برس را به عقب برگردانید پاک کنید. به دنبال فلش یا علامت مشابه بر روی برس غلتکی و دستگاه باشید تا آن را به روش صحیح نصب کنید. سپس محافظ برس را در جای خود قرار دهید.

هم برس‌ها و هم حفاظ‌های برس باید تعویض شوند تا دستگاه در اوج کارایی حفظ شود. سازندگان توصیه می‌کنند که غلتک‌ها را هر 6 تا 12 ماه یکبار تعویض کنید و در صورت فرسودگی نوار لاستیکی حفاظ‌ها را نیز، تعویض کنید.

Robotic sweeper roller brushes

نحوه تمیز کردن برس‌های کناری در جارو هوشمند

جارو‌های رباتیک دارای یک یا دو برس جانبی چرخان هستند که زباله‌های سطحی را به مسیر برس غلتکی فشار می‌دهند. برای تمیز کردن آن‌ها، به سادگی می‌توانید موهای آن را پاک کنید. اگر متوجه مو یا ریزش مو در اطراف پایه برس چرخان شدید، برس را بیرون بیاورید، تجمع را بردارید، سپس آن را به جای خود بچسبانید

اگر برس‌های کناری به نظر فرسوده یا به وضوح خم شده به نظر می‌رسند، احتمالاً کار خود را به طور مؤثر انجام نمی‌دهند. سازندگان پیشنهاد می‌کنند وقتی برس‌های جانبی آسیب دیده به نظر می‌رسند، آن‌ها را تعویض کنید.

نحوه تمیز کردن سنسورهای جارو رباتیک

حسگرها اجزای حیاتی هستند که به رباتیک کمک می‌کنند تا در اتاق‌ها حرکت کند و از سقوط از پله‌ها جلوگیری کند. اگر متوجه شدید جارو رباتیک شما بیش از حد معمول به چیزهایی برخورد می‌کند، احتمالاً سنسورها نیاز به تمیز شدن دارند. البته این موضوع به کیفیت سنسورهای دستگاه های شما نیز بر می گردد. معمولا سنسورهای جارو رباتیک‌های شیائومی از بهترین سنسورهای جارو رباتیک ها محسوب می شوند.

آنچه شما نیاز دارید

  1. پارچه میکروفیبر
  2. آب

حسگرها در طرفین و پایین دستگاه قرار دارند، دفترچه راهنمای محصول را برای جارو رباتیک خود بررسی کنید تا دقیقاً مکان همه آن‌ها را شناسایی کنید. آن‌ها را می‌توان به سرعت با یک پارچه میکروفیبر لمس کرد. برای لکه‌های سخت‌تر، پارچه میکروفیبر را با آب مرطوب کرده و پاک کنید. از محلول تمیزکننده استفاده نکنید زیرا پاک کننده‌های ساینده می‌توانند به پوشش سنسور آسیب برسانند.

نحوه حذف زباله از چرخ‌ها

چرخ‌هایی که در مرکز جارو قرار دارند، آن را روی زمین به حرکت در می‌آورند، در حالی که یک چرخ چرخان توپی در جلو، دستگاه را مانور می‌دهد.

آنچه شما نیاز دارید:

1. موچین

2. پارچه مرطوب

چرخ‌ها معمولاً نیازی به مراقبت زیادی ندارند، اما خوب است که تجمع آن را بررسی کنید تا جارو درست در حرکت باشد. موچین می‌تواند به کندن مواد فرو رفته بین چرخ و بدنه دستگاه کمک کند. این کار به ویژه برای چرخ چرخان بسیار مهم است. اگر چرخ‌ها کمی کثیف به نظر می‌رسند، آن‌ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا از ردیابی کثیفی در اطراف جلوگیری کنید.

نحوه تمیز کردن پورت‌های شارژ جارو

آنچه شما نیاز دارید:

پارچه میکروفیبر

درگاه‌های فلزی هم در پایین جارو و هم در ایستگاه اتاصال، نحوه اتصال جارو و پایه برای شارژ هستند. به سادگی با یک پارچه میکروفیبر می‌توانید آن را پاک کنید، به خصوص اگر در اتصال جارو به پایه مشکل وجود دارد یا متوجه خرابی‌های متناوب در شارژ شدید.

نتیجه

برای این‌که جارو رباتیک شما بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد، بهترین روش تمیز و پاکیزه نگهداشتن آن است. این امر علاوه بر افزایش طول عمر جارو رباتیک، به پاکیزگی هرچه بیشتر منزل شمت کمک می‌کند. نیازی نیست در این کار افراط به خرج دهید اما به یاد داشته باشید که بعد از مدتی استفاده حتما جارو رباتیک خود را تمیز کنید تا نیازی به هزینه‌های اضافه برای تعمیرات آن نداشته باشید.

در نهایت در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید با تعمیر کار جارو رباتیک شیائومی می‌لندز تماس بگیرید!

7706 239 0912

021-40885176

روزهای اداری ساعت 9 تا 5

پنجشنبه‌ها ساعت 9 تا 1

آخرین مقاله ها

چرا هدفون‌های بلوتوثی تاخیر دارند؟ بررسی عوامل و راه‌حل‌ها

24ام خرداد, 1403|

در این مقاله به بررسی علل اصلی تاخیر در هدفون‌های بلوتوثی پرداخته شده است. عواملی از جمله نسخه بلوتوث، کدک صوتی، فرآیند فشرده‌سازی، فاصله و موانع بررسی شده و راه‌حل‌هایی برای کاهش تاخیر، از جمله به‌روزرسانی تجهیزات و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته مطرح شده است.

راهنمای شارژ اولیه پاوربانک؛ چگونگی شارژ کردن اولیه و آماده سازی برای استفاده

24ام اردیبهشت, 1403|

استفاده از پاوربانک‌ها به عنوان منابع انرژی قابل حمل برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها، امری بسیار مهم و کاربردی است. اما برای بهره‌برداری بهینه از این دستگاه‌ها، شارژ اولیه پاوربانک یک مرحله اساسی است. با انجام این مرحله به درستی و صبر در مراحل شارژ، مطمئن می‌شویم که پاوربانک آماده استفاده شود و کارایی آن بیشینه باشد.

وارد دنیای دیجیتالی منحصربفرد شوید؛ زندگی خود را با محصولات کالای دیجیتال آپدیت کنید

24ام اردیبهشت, 1403|

با محصولات لوازم خانه هوشمند شیائومی، زندگی‌تان را بهبود بخشید. از جارو رباتیک تا دوربین‌های نظارتی، هر محصول با امکاناتی هوشمندانه و کارآمد زندگی‌تان را ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند. این وبلاگ به شما در انتخاب بهترین محصولات هوشمند برای خانه‌تان کمک می‌کند.