راه‌های تشخیص پاوربانک شیائومی اصلی و تقلبی

پاوربانک‌های شیائومی به دلیل داشتن کیفیت بسیار بالا، قیمت مناسب و طراحی ساده وشیک از پر فروش‌ترین شارژر‌های همراه در بازار لوازم جانبی موبایل محسوب می‌شود. فروش فوق‌العاده پاوربانک‌های ردمی باعث شده تا بسیاری از سودجویان به دنبال تولید محصول تقلبی و فیک باشند. ورود شارژرهای همراه ردمی فیک به بازار باعث شده تا بسیاری از کاربران به اشتباه محصولات تقلبی را خریداری کنند. طبیعتا محصولات تقلبی که وارد بازار شدند، از کیفیت لازم برخوردار نیستند و می‌توانند حتی باعث آسیب دیدن باتری گوشی شما شود. این پاوربانک‌ها عمر کوتاهی دارند، باتری ضعیف‌تری دارند و به طور کلی با داشتن پایین‌ترین کیفیت ممکن، رضایت کاربران را به شدت کاهش داده است.

در صورتی که پاوربانک شیائومی مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اید، با خواندن این مقاله از اصل بودن محصول خود مطمئن شوید و در صورتی که هنوز نمی‌دانید به طور دقیق چه محصولی را لازم دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله چه پاوربانکی بخریم؟ را مطالعه کنید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

9 راه تشخیص پاوربانک اصل و تقلبی

پاوربانک‌های ردمی (شیائومی) تقلبی کیفیت بسیار پایینی دارند، بدنه ضعیفی دارند که با کوچک‌ترین ضربه آسیب می‌بینند، به باتری گوشی آسیب می‌رسانند، سرعت شارژ پایینی دارند و عمر بسیار کوتاه آن‌ها باعث می‌شود که بار اول یا دوم برای همیشه خراب شوند. از این رو ضروریست که از اصل بودن شارژر همراه خود مطمئن شویم.

1. کد 20 رقمی روی پاوربانک‌های شیائومی

مهم‌ترین روش و قطعی‌ترین راه تشخیص اصل بودن پاوربانک‌های شیائومی استفاده از کد 20 رقمی روی محصولات شیائومی است. شارژر‌های همراه شیائومی دارای یک برچسب پشت جعبه است، با خراشیدن حروف لیزری عدد 20 رقمی آشکار می‌شود.

کد 20 رقمی روی پاوربانک شیائومی

برای چک کردن اصل بودن محصول کافیست مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد سایت mi.com شوید.
  2. به بخش Product Authentication مراجعه کنید.
9 روش تشخیص پاوربانک شیائومی اصلی و تقلبی

3. در بخش اول کد 20 رقمی را وارد کنید، در بخش دوم کد امنیتی را وارد کنید.

4. روی گزینه وریفای بزنید.

بعد از گذشت چند ثانیه مشخص می‌شود که این کد برای محصول اصل است یا این کد را نمی‌شناسد که در این صورت محصول شما فیک است. پاوربانک‌های شیائومی فیک به طور معمول چنین برچسبی ندارند و آن‌هایی که دارند، به راحتی قابل تشخیص است که کد آن‌ها ناشناخته است و یا اعلام می‌شود که این کد قبلا توسط افراد دیگری هم مورد جستجو قرار گرفته است، که در این صورت بازهم می‌توان نتیجه گرفت که این محصول تقلبی است و شماره 20 رقمی آن از روی یک محصول اورجینال کپی برداری شده است.

البته توجه داشته باشید که این برچسب و کد برای محصولاتی است اصل است و در خود چین عرضه می‌شود، در نتیجه ممکن است روی محصولات اورجینالی که در دیگر کشور‌ها عرضه می‌شود این کد وجود نداشته باشد، که در این صورت پیشنهاد می‌کنیم از دیگر روش‌های تشخیص پاوربانک شیائومی اورجینال استفاده کنید.

2. از اطلاعات چاپ شده روی خود پاوربانک استفاده کنید

پاوربانک‌های اصلی شیائومی از جوهر‌های مخصوص خاکستری رنگ چاپ می‌شود. این جوهر‌ها دارای طول عمر بیشتری هستند و به راحتی پاک نمی‌شوند؛ زمانی که روی این جوهر را لمس می‌کنید بافتی یکدست و بدون برجستگی احساس می‌کنید.

نوشته چاپ شده پشت پاوربانک شیائومی اصلی و تقلبی

در پاوربانک‌های تقلبی شیائومی از جوهر‌های معمولی که معمولا داری رنگ تیره‌تر هستند استفاده می‌شود. این جوهر‌ها طول عمر کمتری دارند و بعد از مدتی پاک می‌شوند و زمانی که روی این جوهر‌ها را لمس می‌کنید، بافتی با برجستگی و ناهموار را احساس خواهید کرد.

3. به کابل پاوربانک توجه کنید

یکی دیگر از راه‌های تشخیص اورجینال بودن پاوربانک، دقت کردن به کابل شارژ آن است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که اگر روی کابل لوگو MI هک شده باشد، حتما اورجینال است؛ ولی دقیقا برعکس است! کابل پاوربانک‌های اصلی ردمی بدون لوگو MI می‌باشد.

کابل شارژ پاوربانک تقلبی و اصلی

4. کیفیت و ظاهر پورت‌ها

توجه کردن به پورت‌ها از دیگر روش‌های تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن پاوربانک شیائومی است. در این روش شما با نگاه کردن به پورت‌ها می‌توانید اورجینال بودن یا فیک بودن آن را تشخیص دهید. پورت‌های پاوربانک اورجینال به رنگ بژ، به طور یکدست و سفید رنگ هستند و پورت‌های پاوربانک اصلی با رنگ مشکی به طور یکدست و سیاه رنگ می‌باشد.

پورت تقلبی و اصلی پاوربانک

پاوربانک شیائومی فیک دارای پورت‌های ناهموار و ناهمرنگ است و بیشتر محصولات فیک دارای یک درگاه USB به رنگ سفید شیری و یک پورت Micro USB سیاه می‌باشد.

5. چراغ‌های LED روی دستگاه

یکی دیگر از راه‌های تشخیص اصلی بودن پاوربانک شیائومی، توجه به LED‌های روی دستگاه است. درصورتی که پاوربانک شما هیج LED ندارد، به احتمال بسیار زیاد فیک است.

در نمونه‌های اورجینال دقت بسیار زیادی به طراحی چراغ‌های LED می‌شود. کیفیت ساخت LED‌های محصول اصلی بسیار بالاست و دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

LED‌های محصول اورجینال در اندازه‌های کوچک و ریز، بدون زدگی با نور ملایم است. شیائومی از محافظ‌های مخصوص برای پخش نشدن نور LEDها استفاده می‌کند، پس دقت کنید که نور LED‌ها حتما بدون پخش نور باشد؛ اما در محصولات فیک اندازه‌های بزرگ‌تر و نامنظم مشاهده می‌شود، و درضمن به دلیل استفاده نکردن از محافظ‌های مخصوص برای پخش نشدن نور LEDها پخش نور آن‌ها مانند‌هاله‌ای دور چراغ‌ها مشاهده می‌شود.

چراغ پاوربانک تقلبی و اصلی

6. قابلیت Pass-Through

پاوربانک‌های شیائومی اوجینال دارای قابلیت Pass-Through می‌باشد. این قابلیت امکان شارژ همزمان گوشی با پاوربانک و شارژ خود پاوربانک را فراهم می‌سازد که در نمونه‌های تقلبی این قابلیت وجود ندارد.

7. شارژ شدن پاوربانک با خودش

یکی از روش‌های آسان تشخیص اورجینال بودن پاوربانک، متصل کردن پاور بانک به خودش است. اگر با انجام این کار پاوربانک شروع به شارژ شدن کرد، این پاوربانک تقلبی می‌باشد.

8. وزن دستگاه

وزن پاوربانک‌های شیائومی به طور نسبی برای 5000 میلی آمپر حدود 120 گرم است، در صورتی که این عدد بیش از این باشد به احتمال زیاد تقلبی است. البته گاها این عدد کمتر یا بیشتر از این است که درصورتی که اختلاف بسیار زیاد نباشد ایرادی ندارد. به طور کلی این روش، روش دقیقی برای تشخیص اورجینال بودن پاوربانک شما نیست اما در صورتی که اختلاف وزن بسیار زیاد باشد می‌توان به این نتیجه رسید که این محصول فیک است.

9. چک کردن باتری‌ها

این روش آخرین روش برای تشخیص اورجینال یا تقلبی بودن پاوربانک‌های شیائومی است که تنها زمانی از آن استفاده می‌کنید که تعیین اصل یا تقلبی بودن محصول برای‌تان اهمیت زیادی دارد. در این روش شما با باز کردن بدنه پاوربانک و چک کردن باتری‌های آن متوجه اورجینال یا فیک بودن آن می‌شوید. پاوربانک اوجینال و اصلی از باتری‌های مرغوب استفاده می‌کند که معمولا از برند‌های سامسونگ، پاناسونیک یا ال‌جی است. پاوربانک‌های تقلبی و فیک هم از باتری‌های فیک بی‌نام و نشان و معمولا صورتی رنگ استفاده می‌کنند.

باتری فیک پاوربانک

چگونه پاوربانک شیائومی اصلی را تشخیص دهیم؟

تشخیص پاوربانک‌های شیائومی اصل از فیک با توجه به اختلاف کیفیت زیاد و فروش بالای پاوربانک‌های شیائومی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این مقاله سعی کردیم نکات کاربردی و تمام روش‌های تشخیص را به شما معرفی کنیم. به طورکلی تشخیص اصل بودن پاوربانک توجه به جزئیات و دانستن نکات کاربردی است.

پاوربانک شیائومی اصل پاوربانک شیائومی تقلبی
استفاده از جوهر مرغوب و بدون برجستگی استفاده از جوهر نا مرغوب و با برجستگی
نداشتن لوگو روی کابل شارژ داشتن لوگو روی کابل شارژ
پورت یکدست با رنگ بژ یا سیاه یکدست پورت ناهموار با زدگی با رنگ سفید شیری
چراغ LED ریز و بدون پخش نور چراغ LED درشت و با پخش نور
با قابلیت Pass-Through بدون قابلیت Pass-Through
شارژ نشدن پاوربانک با خودش شارژ شدن پاوربانک با خودش
باتری‌های مرغوب با برند معتبر باتری‌های نا مرغوب بدون برند خاص

سعی کنید کالا‌های دیجیتال را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. سایت می‌لندز از معتبرترین فروشگاه‌های محصولات شیائومی در ایران است. با تهییه پاوربانک خود از سایت می‌لندز از اصل بودن آن مطمئن شوید.

آخرین مقاله ها

مزایا و معایب هواپز شیائومی (ایرفرایر) + بررسی کامل

19ام تیر, 1403|

هواپز شیائومی با برنامه‌های متنوع پخت و پز، گزینه‌ای مناسب برای تهیه انواع غذاهای مختلف است. از سرخ کردن و کباب کردن گرفته تا پختن و بخارپز کردن، این دستگاه همه نیازهای آشپزی شما را برآورده می‌کند. با قابلیت تنظیمات دستی و برنامه‌های خودکار و هوشمند، شما می‌توانید به راحتی و با کیفیت بالا غذاهای سالم و متنوعی را تهیه کنید و از لذت آشپزی لذت ببرید. این ویژگی‌ها باعث می‌شود هواپز شیائومی انتخابی عالی برای هر آشپزخانه‌ای باشد.

Xiaomi 14 Ultra در مقابل Vivo X100 Pro، کدام گوشی پرچمدار شیائومی بهتر است؟

17ام تیر, 1403|

در این مقاله، به مقایسه دو گوشی پرچمدار Xiaomi 14 Ultra و Vivo X100 Pro می‌پردازیم. هر دو دستگاه دارای نمایشگرهای با کیفیت، دوربین‌های پیشرفته و عملکرد قدرتمند هستند، اما تفاوت‌هایی نیز دارند که ممکن است بر انتخاب شما تأثیر بگذارد. از تفاوت‌های طراحی و جنس بدنه گرفته تا عملکرد باتری و قابلیت‌های شارژ سریع، تمام جوانب این دو گوشی هوشمند را بررسی کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم بهترین گزینه را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید. اگر در خرید یکی از این دو گوشی تردید دارید، این مطلب را از دست ندهید.

کدام جاروبرقی رباتیک برای موهای حیوانات خانگی بهتر است؟ چه نکاتی را هنگام خرید باید رعایت کنیم؟

10ام تیر, 1403|

انتخاب بهترین جاروبرقی رباتیک برای جمع‌آوری موهای حیوانات خانگی نیازمند توجه به ویژگی‌هایی مانند قدرت مکش، سیستم فیلتراسیون، برس‌ها و ابزارهای تمیزکننده، ظرفیت مخزن، سیستم نقشه‌برداری و ناوبری هوشمند، طول عمر باتری، زمان شارژ و سطح صدای دستگاه است. جاروبرقی‌های رباتیک شیائومی با قدرت مکش بالا، فیلترهای HEPA، طراحی کم‌صدا و باتری‌های با طول عمر بالا، گزینه‌های ایده‌آلی برای خانه‌هایی با حیوانات خانگی محسوب می‌شوند. این دستگاه‌ها با تکنولوژی‌های پیشرفته، قادرند به طور موثر تمامی نقاط خانه را تمیز کنند و محیطی پاک و آرام را برای شما فراهم آورند.