نمی‌دانید کدام جاروبرقی رباتیک را بخرید؟ ما برای کمک به شما اینجا هستیم.

خلاصه مقاله:گر هنوز مطمئن نیستید که چه می‌خواهید یا بودجه کمی‌دارید، با ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا شما بهترین جارو روباتیک را برای خانه‌تان انتخاب کنید.

دسته‌بندی: آموزش محصولات شیائومیتوسط در 3ام دی, 1401 منتشر شد0,2 min read
راحتی استفاده از جارو رباتیک

جاروبرقی‌های رباتیک که با نام جاروبرقی هوشمند نیز شناخته می‌شوند، جارو‌هایی هستند که به طور کاملا هوشمند و خودکار و بدون نیاز به دخالت ما محیط خانه را جارو می‌کنند. جاروبرقی‌های رباتیک دارای حسگرهایی برای تشخیص موانعی که هنگام جارو کردن با آن‌ها برخورد می‌کنند، مانند: مبلمان، درها و پله‌ها هستند تا بتوانند به راحتی و بدون‌ایجاد مشکل در اطراف آن‌ها حرکت و آن جا را به بهترین شکل جارو کنند.

جاروبرقی‌های رباتیک ماشین‌های هوشمندی هستند که با فشار دادن یک دکمه کار تمیز کردن را انجام می‌دهند. در سال‌های اخیر، جارو‌های روباتیک در تمیز کردن، تخلیه خودکار، هوش مصنوعی و غیره پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. جاروبرقی‌های هوشمند برای کسانی که وقت جارو کشیدن و یا علاقه‌ای به انجام آن را ندارند بسیار مناسب است.

قبل از شروع، مطمئن شوید که بودجه و همچنین لیستی از موارد ضروری را در نظر گرفته‌اید. برخی از مدل‌های جارو‌های رباتیک می‌توانند قیمت بسیار بالایی داشته باشند. گران‌ترین آن‌ها مرز 40 میلیون تومان را رد می‌کنند. اما،‌ایا شما به این هزینه‌ها نیاز دارید؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید. واقعیت این است که برای تهییه یک جاروبرقی رباتی خوب نیازی به صرف هزینه‌ زیاد ندارید. شما با توجه به نیازتان می‌توانید مقرون به صرفه‌ترین جارو رباتیک را خریداری کنید و بدون صرف هزینه زیاد از مزایای بی‌نظیر این محصولات نیز بهره‌مند شوید.

راحتی استفاده از جارو رباتیک

13 موردی که هنگام خرید جارو روباتیک باید به آن توجه کنیم

1-تشخیص مانع

این ویژگی که در حال حاضر تقریباً در همه مدل‌ها استاندارد است و هر جاروبرقی رباتیک دارای حسگرها برای تشخیص موانع موجود است.  به ربات کمک می‌کند تا تشخیص دهد که به یک مانع یا پله رسیده است تا بتواند مسیر را تغییر دهد و از سقوط و آسیب دیدگی جلوگیری کند. اما عملکرد این حسگر‌ها چقدر دقیق است؟ قدرت حسگر‌‌ها می‌تواند تفاوت میان آن‌های یک خانه کاملا تمیز یا یک جارو رباتیکی که میان کابل‌ها گیر کرده است را‌ ایجاد کند.

تشخیص مانع

2-تشخیص ناهمواری

اکثر جاروبرقی‌های ربات دارای سنسورهایی برای تشخیص ناهمواری‌ها هستند تا از افتادن آن‌ها از پله‌ها و سایر سطوح ناهموار خانه جلوگیری کنند.

هنگامی‌که این حسگرها ناهمواری را شناسایی می‌کنند، به جاروبرقی رباتیک دستور می‌دهد تا جهت حرکت را تغییر دهد و از سقوط و شکسته شدن آن جلوگیری می‌کند. تقریباً هر ربات تمیز کننده‌ای این ویژگی را دارد، اما به دلیل اهمیت بسیار قابل ذکر است.

3-اپلیکیشن

همه جاروبرقی‌های ربات به جز ابتدایی‌ترین جاروبرقی‌ها هوشمند هستند. آن‌ها به وای شما متصل می شوند و با یک برنامه اختصاصی کار می کنند تا به شما کمک کند برنامه تمیز کردن خود را کنترل کنید. در حالی که عملکرد بسته به پیچیدگی ربات متفاوت است، همه آنها باید توانایی اولیه را داشته باشند تا ماشین ها را روشن و خاموش کنند یا چرخه را متوقف کنند و زمان و فرکانس تمیز کردن دلخواه شما را برنامه ریزی کنند. بسیاری از جاروهای روباتیک قابلت کنترل از راه دور را دارند و می‌توان زمانی که در منزل نیستین آن را کنترل کنید.

سایر قابلیت‌ها ممکن است شامل نقشه محل تمیز کردن ربات، ثبت گزارش/تاریخچه تمیز کردن، تمیز کردن دستی، تمیز کردن نقطه، وضعیت باتری یا اعلان‌هایی باشد که ربات کار خود را انجام داده است.

فضای اپلیکیشن جارو رباتیک

4-نقشه برداری خانه

کارایی جاروبرقی رباتیک تحت تأثیر این است که چگونه می‌تواند خانه شما را به طور موثر اسکن کند. علاوه بر این، نقشه برداری خانه، جارو را از مناطق نا امن دور نگه می‌دارد و از آسیب دیدگی و افتادن آن جلو گیری می‌کند.

نقشه برداری جارو رباتیک

5-داشتن قابلیت تی زدن

برخی از جاروبرقی‌های روباتیک به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند که تمام نظافت شما را به یکباره انجام می‌دهند، به این معنی که جارو کردن و تی زدن را به طور همزمان انجام می‌دهند. مانند تمامی جاروبرقی‌های رباتیک موجود در فروشگاه می‌لندز قابلیت تی زدن را نیز دارند.

تی زدن جارو رباتیک شیائومی

6-میزان صدا

جاروبرقی‌های روباتی معمولاً ساکت‌تر از جاروبرقی‌های استاندارد هستند، اما برخی از آن‌ها صدای سوت آزاردهنده‌ای دارند. هرگز یک جاروبرقی روباتی را بدون تعیین میزان صدای آن در هنگام استفاده انتخاب نکنید. اگر از یک فروشگاه فیزیکی خرید می‌کنید، قبل از خرید، میزان صدای آن را در بالاترین میزان توان آن تست کنید.

اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، نظرات محصول را بخوانید تا ببینید دیگران در مورد آن چه گفته‌اند. همه جاروبرقی‌های رباتیک صدا تولید می‌کنند، اما دانستن میزان سر و صدای مدل‌های مختلف باعث می‌شود چیزی نخرید که آرامش خانه شما را به هم بزند؛ برای مثال جارو رباتیک شیائومی Roborock S7 MaxV و جارو برقی رباتیک شیائومی مدل S7 MaxV Plus صدای بسیار کمی تولید می‌کنند.

راحتی با داشتن جارو رباتیک شیائومی

7-قابلیت تخلیه خودکار

یکی دیگر از عناصر حیاتی که باید در هنگام خرید جارو رباتیک در نظر گرفت این است که ‌آیا قابلیت تخلیه خود را دارد یا خیر. برخی از مدل‌های جارو رباتیک قابلیت تخلیه خود را دارد. هنگامی که ربات دوباره شارژ می شود، سطل گرد و غبار خالی می شود که شما را از خالی کردن مداوم سطل گرد و غبار کوچک نجات می دهد. ناتوانی آن در تخلیه خود ممکن است هنگام تمیز کردن ممکن برای شما دردسر درست کند زیرا ممکن شاید لازم باشد چندین بار قبل از اتمام کار آن را تخلیه کنید؛ مانند جارو برقی رباتیک شیائومی مدل S7 MaxV Plus، جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Mop 2 Ultra و جاروبرقی رباتیک شیائومی مدل Dreame Z10 Pro دارای مخزن و قابلیت تخلیه خودکار هستند.

تخلیه جارو رباتیک شیائومی داخل سطل

8-عمر باتری

یکی از مزایای جاروبرقی‌های روباتیک این است که بدون سیم هستند و می‌توانند مسافت‌های زیادی را طی کنند. عمر باتری مهم است، به خصوص اگر فضای بزرگی برای تمیز کردن دارید. اما نگران باتری آن‌ها نباشید، زیرا اکثر جاروبرقی‌های رباتیک می‌توانند بیش از یک ساعت شارژ داشته باشند. اما، اگر در یک خانه بزرگ زندگی می‌کنید، باید به دنبال مدلی باشید که باتری با ظرفیت بیشتری دارد. در نتیجه برای شارژ مجدد ربات خود نیازی به توقف تمیزکاری نخواهید داشت. برای مثال جارو رباتیک شیائومی Roborock S7 MaxV بعد از شارژ شدن به مدت 2 ساعت توانایی روشن بودن و تمیز کردن را دارد.

9-میزان فضای داکت شارژ

نکته‌ای که در هنگام خرید جاروبرقی رباتیک باید به خاطر داشته باشید این است که نمی‌توان داکت آن را در هر مکانی قرار داد. داکت شارژ جارو روباتیک باید در مکانی قرار گیرد که دسترسی به آن برای جارو رباتیک آسان باشد. این کار اجازه می‌دهد تا جاروبرقی رباتیک شما پس از تمیز کردن به داکت شارژ خود بازگردد. مقدار فضای باز مورد نیاز یک جاروبرقی روباتیک بسته به مدل متفاوت است. برخی از آن‌ها به فضای اطراف کمتری نسبت به دیگران نیاز دارند، که در هنگام خرید روبات تمیز کننده باید به آن توجه کرد.

جارو رباتیک شیائومی

10-تعمیر و نگهداری

جاروبرقی‌های رباتیک برای عملکرد صحیح نیاز به تعمیر و نگهداری معمول دارند. یک جاروبرقی رباتیک که تمیز نشده باشد، به خوبی خانه شمارا تمیز نخواهد کرد. اگر می‌خواهید که خانه شما را به خوبی تمیز کند، باید برس‌های آن را به طور منظم تمیز کنید.

خبر خوب این است که تمیز کردن جاروبرقی رباتیک دشوار نیست و تنها چند دقیقه طول می‌کشد.

11-حیوان خانگی دارید؟

اگر از در منزل‌تان از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، جاروبرقی‌های روباتی می‌توانند آلودگی‌های ناشی از نگهداری حیوانات خانگی مانند مو آن‌ها را به خوبی جذب کنند و دیگر نگرانی بابت آلودگی‌های حاصل از نگهداری حیوانات خانگی نخواهید داشت.

جارو رباتیک بهترین رفیق حیوانات خانگی

12-آیا جاروبرقی روباتیک در هنگام جابه‌جایی گیر می کند؟

بستگی دارد. گاهی اوقات، اگر بخشی از خانه شما با فرش پوشیده شده باشد و بخشی دیگر با سرامیک، سنگ یا پارکت، ممکن است در جابه‌جایی از یک نوع سطح به سطح دیگر کمی دچار مشکل شود. ریشه فرش‌ها یا حاشیه‌های روی فرش، سیم‌ها و کابل‌ها می‌توانند مشکل‌ساز باشند، زیرا ممکن است در چرخ‌ها یا برس‌ها در هم بپیچند. با دانستن این نکات و انجام یک‌سری از پیشگیری‌ها به راحتی می‌توانید از این حوادث جلوگیری کنید.

13-قابلیت زمان بندی

این عملکرد مفید به شما این امکان را می‌دهد که زمان‌هایی از روز یا هفته را برای اجرای ربات تنظیم کنید و جاروبرقی روباتیک به صورت خودکار کار خود را انجام دهد. به عنوان مثال، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که فقط زمانی که خارج از خانه هستید کار کند.

انتخاب بهترین جارو برقی رباتیک

انتخاب بهترین جاروبرقی رباتی برای نیازهای شما نباید مشکلی باشد. مقایسه نیازهای شما با توجه به نکاتی که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، به شما این‌ایده را می‌دهد که هنگام خرید یک جاروبرقی روباتیک به دنبال چه چیزی باشید.

اگر هنوز مطمئن نیستید که چه می‌خواهید یا بودجه کمی‌دارید، با ما تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا شما بهترین جارو روباتیک را برای خانه‌تان انتخاب کنید.

آخرین مقاله ها

چرا هدفون‌های بلوتوثی تاخیر دارند؟ بررسی عوامل و راه‌حل‌ها

24ام خرداد, 1403|

در این مقاله به بررسی علل اصلی تاخیر در هدفون‌های بلوتوثی پرداخته شده است. عواملی از جمله نسخه بلوتوث، کدک صوتی، فرآیند فشرده‌سازی، فاصله و موانع بررسی شده و راه‌حل‌هایی برای کاهش تاخیر، از جمله به‌روزرسانی تجهیزات و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته مطرح شده است.

راهنمای شارژ اولیه پاوربانک؛ چگونگی شارژ کردن اولیه و آماده سازی برای استفاده

24ام اردیبهشت, 1403|

استفاده از پاوربانک‌ها به عنوان منابع انرژی قابل حمل برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها، امری بسیار مهم و کاربردی است. اما برای بهره‌برداری بهینه از این دستگاه‌ها، شارژ اولیه پاوربانک یک مرحله اساسی است. با انجام این مرحله به درستی و صبر در مراحل شارژ، مطمئن می‌شویم که پاوربانک آماده استفاده شود و کارایی آن بیشینه باشد.

وارد دنیای دیجیتالی منحصربفرد شوید؛ زندگی خود را با محصولات کالای دیجیتال آپدیت کنید

24ام اردیبهشت, 1403|

با محصولات لوازم خانه هوشمند شیائومی، زندگی‌تان را بهبود بخشید. از جارو رباتیک تا دوربین‌های نظارتی، هر محصول با امکاناتی هوشمندانه و کارآمد زندگی‌تان را ساده‌تر و راحت‌تر می‌کند. این وبلاگ به شما در انتخاب بهترین محصولات هوشمند برای خانه‌تان کمک می‌کند.

مقالات مرتبط رو حتما ببینید

نظر شما برای ما با ارزشه